Haber

AK Parti İl Başkanı Gültekin Akça, ‘Karlık Yolu’ çalışmalarının başladığını duyurdu

AK Parti İl Başkanı Gültekin Akça, halk arasında “Karlık Yolu” olarak bilinen otoyolda çalışmaların başladığını belirtti.

Akça, gazetecilere yaptığı açıklamada, AK Parti olarak vatandaşın yararına olan her projeyi hayata geçirmek için çalıştıklarını söyledi.

Menteşe ilçesinin Levelin mevkisi ile halk arasında “Karlık Yolu” olarak bilinen Şenyayla Mahallesi arasında yol çalışmalarının başladığını belirten Akça, “Muğla Menteşe Seksen mevkii ile Şenyayla Mahalleleri arasında yapılması planlanan yolun bir kısmının ihalesi yapıldı. Yaklaşık 4 ay önce Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri tarafından inşaatına başlanan “İlgili firma tarafından süreç tamamlanarak yol çalışmalarına başlandı. Yolun kalan kısmının ihale süreci devam ediyor.” dedi.

Akça, imalat çalışmalarına başlanan yolun uzun süredir bölge halkının hayallerinden biri olduğunu belirterek, yolun tamamlanmasıyla birlikte köyler ile ilçe merkezi arasındaki mesafenin de artacağını kaydetti. Muğla yaklaşık 20 kilometre kısaltılacak projeyle kırsaldan kente göç duracak.

Seçim arifesinde yapımına başlanan ve bazı bakanlıklar tarafından seçim yatırımı olarak sunulan yol projesinin seçim yatırımı olmadığını vurgulayan Akça, hedeflerinin bu yolun tamamını kısa sürede tamamlayıp, hayata geçirmek olduğunu belirtti. Bölge halkının hizmetine sunuldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu