Haber

Ermenistan’da eski Savunma Bakanı Seyran Ohanyan hakkında soruşturma başlatıldı

Ermenistan Millet Meclisi’nin “Ermenistan” Kümesi milletvekillerinden eski Savunma Bakanı Seyran Ohanyan hakkında “görevini kötüye kullandığı” teziyle soruşturma başlatıldı.

Ermenistan’ın resmi haber ajansı Armenpress’in haberine göre, Ermenistan Başsavcılığı “Ermenistan” Kümesi milletvekilleri Ohanyan ve Armen Charchian hakkında soruşturma başlattı.

Başsavcılıktan yapılan açıklamada, Ohanyan’ın savunma bakanlığı döneminde görevi kötüye kullandığı, yüklü miktarda para harcadığı, şahsı ve grubu çıkarları için görevini kötüye kullandığı ve bu nedenle büyük miktarlarda kamu zararına yol açtığı belirtildi. .

Çarçiyan ise Adli Tıp Komisyonu üyeliği sırasında ‘ekmek getiren’ lakaplı, polis barikatını aşıp suçlulara yemek götüren Artur Sarkisyan’a açılan davada geçersiz. 17-31 Temmuz 2016 tarihlerinde Erebuni’de bir polis karakolunun basıldığı ve içerideki polislerin rehin alındığı olayda. Sağlık raporunu hazırlamakla suçlandı.

Ermenistan Başsavcılığının başvurusu üzerine Ermenistan Ulusal Meclisi’nde 8 Şubat’ta yapılan oylamada Ohanyan ve Charchian’ın dokunulmazlıkları kaldırılarak soruşturma izni verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu