Haber

Hamas’ın aldatmacası İsrail istihbaratını yanılttı

İsrail’in önde gelen haber sitesi Walla, 7 Ekim’deki saldırı öncesinde Hamas’ın İsrail istihbaratını nasıl aldattığını yazmıştı. Haberde, Hamas’ın operasyon öncesindeki 18 ay boyunca “kasıtlı olarak eğitim videoları paylaştığı” ve söz konusu grubun örgütleyerek İsrail istihbaratını yanılttığı belirtildi. “gülünç ve profesyonellikten uzak” egzersizler.

Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları’nın 7 Ekim’de İsrail’de gerçekleştirdiği “Aksa Tufanı” operasyonunun İsrail’deki yansımaları devam ederken, “Aksa Tufanı” operasyonu öncesi gerçekleştirilen “aldatmaca”ya ilişkin ayrıntılar ortaya çıktı. İsrail basınında yer aldı.

Haberde, Hamas’ın 7 Ekim öncesinde üyelerinin tatbikatlarına ilişkin bilgi ve görüntüleri kasıtlı olarak paylaştığı, İsrail istihbarat servislerine ise “rutin eğitim verdiği” yönünde talimat verdiği belirtildi.

“DOLANDIRICILIK YAPARAK SÜRPRİZ SALDIRIYA HAZIRLANDI”

İsrail’in önde gelen haber sitesi Walla, “Hamas 18 ay boyunca aldatarak büyük bir sürpriz saldırıya hazırlandı” dedi. Rutin hale gelen tatbikatların Filistin medyasında da yayınlandığını belirtti. Üst düzey İsrailli komutanların ‘tetikte olmamaları’ için İsrail ordusunun ve istihbaratının bu şekilde ‘körleştirildiği’ kaydedildi.

İSRAİL İSTİHBARAT GÖRÜNTÜLERİ ‘Saçma ve profesyonellikten uzak’ buldu

Haberde, Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları’nın yürüttüğü ‘aldatma ve eğitim operasyonu’ kapsamında tatbikat kliplerinin hazırlandığı vurgulandı; Tatbikat videolarında ateş çemberinden atlayan, yere yuvarlanan, motosiklet veya arabalardan atlayan Hamas üyeleri İsrail istihbaratı tarafından ‘saçma ve profesyonellikten uzak’ olarak nitelendirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu