Haber

İnegöl Belediyesi Öğrencilerine Yarıyıl Tatili Etkinliği

 

İnegöl Belediyesi Öğrencilerine Tatil Ortası Etkinliği

 

İnegöl Belediyesi, tatil döneminde çocukların keyifli vakit geçirebilmesi için Çocuk Çömlekçilik Atölyesi etkinliği düzenledi. Minik sanatkarlara kendi elleriyle yaptıkları çömlekler ikram edildi.

Kentte yaşayan her yaştan bireye hizmet etme mottosuyla hareket eden İnegöl Belediyesi, ara tatil döneminde çocuklara özel bir etkinlik düzenledi. Çocukların tatillerini daha verimli geçirmelerine yardımcı olmak ve bu süreci keyifli hale getirmek amacıyla “Çocuk Çömlekçilik Atölyesi” etkinliği düzenlendi. Bugün 5 yaş ve üzeri çocuklara yönelik iki ayrı oturumda gerçekleştirilen etkinliğe İnegöllü miniklerin ilgisi yoğun oldu.

ÇOCUKLAR BECERİLERİNİ GÖSTERDİ

Kültür Bakanlığı Çömlek Ustası Salim Yaşar’ın gözetiminde Kent Müzesi Serdar Rubacı Stand Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlik, sabah saat 10.00’da başladı. İlk oturum saat 12.00’de sona erdi. İkinci oturum ise 13.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştirildi. Burada Çömlek Ustası Salim Yaşar’ın gözetiminde küçük zanaatkarlar kendi çömleklerini yapıyorlardı. Etkinlikte ustadan çömlek yapımının inceliklerini öğrenen minikler, toprağa şekil verirken hünerlerini sergiledi. Onlarca çocuğun katıldığı çömlek atölyesi etkinliği sonunda kendi yaptıkları çömlekler günün anısına çocuklara hediye edildi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-mudanya.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu