Haber

Macera Bursa, renkli

Osmangazi Belediyesi tarafından 50 bin metrekare alan üzerine inşa edilen Macera Bursa, 245 bin çiçekten oluşan bahar bahçesinin yanı sıra adrenalin ve cümbüş ile ziyaretçilerini büyülüyor.

Modern ve planlı gelişim alanlarından biri olan Hamitler Mahallesi’nde 50 dönümlük alan üzerine kurulan Adventure Bursa, kısa sürede Bursa’nın yeni buluşma noktası oldu. Kır kahvesi, yürüyüş yolu, çocuk oyun ve eğitim alanları, doğal dokuya uyumlu kent mobilyaları, adrenalin parkı, pınar bahçesi ve masal parkı gibi bölümleriyle her yaştan vatandaşa hitap eden Macera Bursa, doğayla iç içe olma fırsatı sunuyor.

4 farklı bölümden oluşan adrenalin parkı macera ve heyecan tutkunlarının vazgeçilmezi olurken, Bursa’nın sembollerinin yer aldığı bahar bahçesi ise rengarenk atmosferiyle görenleri büyülüyor. Bursa’da 6 dönümlük alanı kaplayan bahar bahçesindeki macera; 53 çeşit ve farklı renklerde 245 bin bitki ve mevsim çiçeği ile 19 noktada farklı temalara sahip 40 heykel ve obje görsel bir şölen sunuyor.

Vapur dumanı, begonya, İzmir balı, kadife çiçeği, sardunya, petunya, ipek çiçeği, gazanya, kalibroş, zinya, yıldız, cam güzeli, deniz tarağı, amaranth, ateş çiçeği, lisiantus, Hüsnü Yusuf, aslanağzı, şebboy, yer minesi, ekinezya, kaliks, zinya, zambak, vadi zambağı, vadi zambağı, vadi zambağı, vadi zambağı Mevsimsel çiçek, süs şapkası, çaba çiçeği, yucca çiçeği, şakayık ve ateş lalesi gibi çiçek ve bitkiler görüntüsü ve kokusuyla büyülüyor.

Macera Bursa’nın şehirlerin nefes alabileceği yeşil alan anlayışına farklı bir bakış açısı getirdiğini belirten Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, adrenalin ve macera tutkunlarının yeni adresinde yeşil ve eğlencenin ortada olduğunu söyledi. Macera Bursa’nın Yeşil Bursa’ya çok yakıştığını ifade eden Lider Dündar, “Macera Bursa vatandaşlarımızın aileleri ile güzel vakit geçirebilecekleri güzel bir buluşma noktası oldu. Adrenalin tutkunlarının yanı sıra bahar bahçesi, masal parkı ve diğer aktiviteleri ile her yaştan vatandaşımızın beğenisine sunulan Macera Bursa’da herkesi renk cümbüşüne bekliyoruz.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

dalamanhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu