Haber

Soğanlı Vadisi turist bekliyor

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, dört bir yanı tarih kokan bir açık hava müzesi konumunda olan Kayseri’de turizmin her türünün hızla bulunabileceğini vurgulayarak, bu bölgelerin en kıymetlisi olan Soğanlı Vadisi’ne dikkat çekti. .

Tarihi güzelliği ve coğrafyası ile oldukça keyifli bir turizm potansiyeline sahip olan Soğanlı Vadisi’ne yaz aylarının yüzünü göstermesiyle yerli ve yabancı turistleri davet eden Başkan Büyükkılıç, “Kuş sesleri eşliğinde güneşin doğuşunu izlemek, mükemmel periyi görmek Baca manzarası ve sıcak hava balonlarının eşsiz buluşması. Bu amaçla sizleri Soğanlı Vadisi’ne bekliyoruz” dedi.

Başkan Büyükkılıç, Kayseri’de Soğanlı Vadisi’nin yanı sıra Erciyes Kayak Merkezi ve Yüksek İrtifa Kamp Merkezi, Kapuzbaşı Şelalesi, Koramaz Vadisi, Aladağlar-Hacer Ormanları, Kültepe Kaniş-Karum, Kayseri Kalesi, medrese ve müzeler, Cumhuriyet Meydanı, Kapalı Çarşı ve tarihi camiler gibi tarihi ve doğal güzelliklerden kaynaklanan çeşitli gastronomik ve kültürel değerlerin olduğu.

Büyükkılıç, bacasız bir endüstri olarak nitelendirilen ve şehirlerin gelişmesinde değerli rol oynayan turizmden elde edilen faydayı daha da artırmayı hedeflediklerini ve bu anlamda yerel yönetimler olarak üzerlerine düşeni fazlasıyla yapmaya çalıştıklarını sözlerine ekledi.

dogubayazithaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu