Teknoloji

WhatsApp bir ülkede daha yasaklanabilir!

Meta şirketi, WhatsApp’ın uçtan uca şifrelemeyi yasaklamayı amaçlayan çevrimiçi güvenlik yasasındaki gereksinimlere uymayı reddederek hizmetin Birleşik Krallık’taki geleceğini şüpheye düşüreceğini söylüyor.

İNGİLTERE HAVA DURUMU UÇTAN UCA ŞİFRELEMEK İSTİYOR

Meta’nın WhatsApp lideri Will Cathcart, hükümetin internet düzenlemesini görüşmek üzere yasa koyucularla birlikte görüneceği İngiltere ziyareti sırasında yaptığı konuşmada, yasa tasarısını şu anda batı dünyasında tartışılan en endişe verici yasama modülü olarak nitelendirdi. WhatsApp lideri konu ile ilgili açıklamalarına şöyle devam etti:

WHATSAPP YASAKLANABİLİR

Uçtan uca şifreleme özelliği konusunda WhatsApp’a karşı ısrarlı bir tavır sergileyen İngiltere, özelliğin zayıflatılmasını istiyor. İngiltere’nin yasa dışı içeriklere karşı broşür kullanımının engellenmesi için bu talebi dile getirdiği söyleniyor.

Teknoloji ve sosyal medya şirketleri, mesajları bilgisayar korsanlarından korumak için uçtan uca şifrelemenin gerekli olduğunu savunuyor. WhatsApp’ın İngiltere hükümetinin bu talebine yanıt vermesi durumunda uygulamanın İngiltere’de yasaklanma riskini artırabileceği tartışılıyor.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu