Haber

Avrupa Şampiyonu Münevver Yılmaz Afyonkarahisar’da Karşılandı

İtalya’da düzenlenen organizasyonda gülle atmada Avrupa Şampiyonu olan özel milli atlet Münevver Yılmaz, mehter takımıyla Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek tarafından karşılandı ve Yılmaz’ı aracıyla şehir turuna çıkardı.

Başkan Zeybek, İtalya’da düzenlenen organizasyonda Avrupa Şampiyonu olan milli atlet Münevvere Yılmaz için özel karşılama programı düzenledi. Afyonkarahisar Belediyesi önünde mehter takımıyla karşılanan şampiyonun mutluluğu görülmeye değerdi. Önder Zeybek, belediye çalışanları ve vatandaşların alkışları ve Yeniçeri Marşı eşliğinde coşkuyla karşılanan Yılmaz, bir kez daha Afyonkarahisar’ın ve Türkiye’nin gururu oldu. Resmi aracıyla evinden alınan Yılmaz, kentte dolaşırken sevgi gösterilerine el sallayarak karşılık verdi. Yılmaz’ın herkesi gururlandırdığını belirten Önder Zeybek, spora ve sporcuya her zaman destek olmaya devam edeceklerini söyledi. Zeybek konuşmasına şu ifadelerle devam etti:

“Milli sporcumuz Münevvere Yılmaz, ona olan inancımızın karşılığında bizi Avrupa Şampiyonası ile taçlandırarak bizleri gururlandırdı. İtalya’da düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda gülle atmada Avrupa Şampiyonu olan Münevvere, 2 gümüş, 2 bronz kazanmayı başardı. Türk milletini ve Afyonkarahisar halkını gururlandıran şampiyonuz” diye konuştu. “Onu özel bir törenle ağırlamak istedik. Mutluluğunu paylaştığımız milli sporcumuza nice başarılar diliyorum.”

Gelecek yıl yeni bir rekor kıracağız

Tüm rekorları kendisinin kırdığını söyleyen milli atlet Münevvere, “İnşallah önümüzdeki yıl Antalya’da yine rekorları kıracağız. Hocamın emeğinin karşılığını aldık. Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’e çok teşekkür ediyorum.”

21 ülkeden toplam 514 sporcunun katıldığı şampiyonada Yılmaz, gülle atma branşında Türkiye rekorunu geliştirerek Avrupa Şampiyonu oldu. 1.500 metre koşuda Avrupa 2.si, 1.500 metre yürüyüşte Avrupa 2.liği, 800 metre koşuda Avrupa 3.lüğü, cirit atmada Avrupa 3.lüğü elde ederek toplamda 1 altın, 2 altın madalya kazandı. gümüş, 2 bronz madalya. -AFYONKARAHİSAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu