Haber

Yıkılan şehirde devlet sıcak yüzünü gösterdi

– Yıkılan şehirde devlet sıcak yüzünü gösterdi

İlçe halkı kaymakam atanmasına izin vermedi

HATAY – Depremin vurduğu Hatay’ın Hassa ilçesinde vatandaşların sorunlarını dinleyen ve tek tek çözüm üreten Kaymakam Osman Acar, yaptıklarıyla bölge halkı tarafından takdir ediliyor.

Kahramanmaraş merkezli depremle harap olan Hatay’ın Hassa ilçesinde Kaymakam Osman Acar, devletin sıcak yüzünü vatandaşlara göstererek adeta gönülleri fethetti. Geçtiğimiz günlerde atanmasına rağmen ilçe halkının yoğun çabaları sonucu Hassa’da kalan Acar, her çarşamba günü vatandaşların sorunlarını dinliyor. Depremzedelerin sorunlarını tek tek ele alan ve bu sorunlara çözüm üreten Kaymakam Acar, bölge halkının takdirini kazandı. Eylemleriyle gönülleri fetheden Kaymakam Acar, bu haftaki Halk Günü’nde yaklaşık 800 depremzedenin dertlerini dinledi.

“Sayın Kaymakamımız dertlerimizi dinliyor”

Kaymakam Acar’ın üzüntüsünü dinlediğini belirten Güler Özçelik, “Kaymakamla iş görüşmeye geldim. Evim ağır hasar gördü, dolabım bozuldu. Yenisini aldım ama borcunu ödeyemiyorum. Yardım isteyeceğim. Kaymakam dertlerimizi dinliyor. Kaymakam atandı. “Halkımız isyan etti. Randevu durdu, bugün sıkıntımızı dile getirmeye geldik” dedi.

Kendisi burada devletimizin temsilcisidir ve bize elinden geldiğince yardımcı olmaktadır.”

Fatma Çetin, Kaymakam Acar’ın her çarşamba günü ‘Halk Günü’ düzenlediğini belirterek, “Kaymakamla görüşmeye geldim. Kaymakamımız her hafta çarşamba günü Halk Günü düzenliyor. Bir ihtiyacımız, bir sorunumuz olduğunda kendilerine iletiyoruz. Bunu Kaymakamımıza ilettik, kendisi devletimizin burada vekilidir ve bize elinden geldiğince yardımcı olmaktadır.” “Mümkün olan imkanlar dahilinde sorunumuza çözüm buluyor” dedi.

Kaymakam Acar ile ihtiyaçları için görüşmeye geldiğini belirten Serkan Yüksel, “İhtiyaçlarımız var, kaymakamla görüşmeye geldik. Yoğunluk var, kaymakamın dinlemesini çok güzel buluyorum” dedi. birer birer biziz.”

Kaymakam Acar’ın kendisiyle yakından ilgilendiğini belirten Zeynep Taş, “Evime geldi, karnını doyurdum. Onu çok seviyorum. Onu ne zaman görsem bana sarılıyor, ‘Sen benim annemsin’ diyor. Ben Hiç yanına gitmedim ama bugün yanına geldim, çok kalabalık var.”

viransehirhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu